Rekord wysokości lotu

Światowy rekord wysokości lotu motoparalotnią z trajką PPGG pobity!


3 sierpnia 2019 roku nasz kolega Aleksander Hirsztritt "Sasza" po ponad roku przygotowań i prób wystartował o godzinie 12:30 z lotniska Makosieje EPEK swoją trajką Nirvana Instinct na skrzydle Dudek Cabrio by po ponad 4 godzinach lotu osiągnąć wysokość 6377m n.p.m.

Czytaj więcej: Rekord wysokości lotu

Zakończenie sezonu lotniczego w Rynie

W dniu 08.12.2018 r. w Rynie w Gościńcu Ryńskim Młyn odbyła się impreza w klimacie lotniczym pod nazwą "Zakończenie sezonu lotniczego".

Czytaj więcej: Zakończenie sezonu lotniczego w Rynie

Rozpoczęcie sezonu PPG 2018

Sezon lotniczy praktycznie się u nas nie kończy, ale czasami musi być jakiś pretekst na zorganizowanie imprezy ;)
Oficjalne rozpoczęcie sezonu MSL już było, więc nasi paralotniarze postanowili otworzyć swój sezon.Czytaj więcej: Rozpoczęcie sezonu PPG 2018

Rekord pobity

W dniu 29.04.2018 r. ok. godz. 13:45 z lotniska Makosieje (EPEK) k. Ełku wystartował do kolejnej próby bicia światowego rekordu wysokości na motoparalotni z silnikiem dwusuwowym, nasz kolega Aleksander Hirsztritt (Sasza).

Czytaj więcej: Rekord pobity

II Mazurskie Zawody Mikrolotowe

W dniach 15-17 września po raz drugi rozegraliśmy na lądowisku Giże Mazurskie Zawody Mikrolotowe. Jak zwykle największym przeciwnikiem okazała się pogoda, która skutecznie zniechęciła do przylotu kilka załóg.
Czytaj więcej: II Mazurskie Zawody Mikrolotowe

IV piknik paralotniarski-podsumowanie

IV Piknik paralotniarski pod nazwą "Widok z góry na Mazury" za nami.
W tym roku gościliśmy na terenie Leśnictwa Lipiny również w granicach Skomacka Osady, udostępnionym nam przez Lasy Państwowe. Frekwencja wśród pilotów jak i gości była bardzo dobra.

Czytaj więcej: IV piknik paralotniarski-podsumowanie

Nielotne rozpoczęcie lotnego sezonu

W dniu 25 marca spotkaliśmy się w naszwej siedzibie aby odbyć walne zebranie i rozpocząć sezon 2017. Niestety pogoda nie pozwoliła na loty ale i tak impreza była bardzo udana.Czytaj więcej: Nielotne rozpoczęcie lotnego sezonu

XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2016

W dniach 17-18 września odbyły się w Łomży kolejne Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2016. Pomimo rozgrywanych równolegle u nas I Mazurskich Zawodów Mikrolotowych, udało nam się pomiędzy konkurencjami na szybko odwiedzić kolegów w Łomży. Oczywiście udaliśmy się tam samolotem.Czytaj więcej: XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2016

I mazurskie zawody mikrolotowe

W dniach 16-18 września rozegraliśmy po raz pierwszy zawody mikrolotowe w konkurencjach nawigacyjnych. Spotkały się one z ciepłym przyjęciem ze strony przybyłych zawodników, których można było obserwować na mazurskim niebie w piątek i sobotę.Czytaj więcej: I mazurskie zawody mikrolotowe

Rozpoczęcie sezonu 2016 - zawody mikrolotowe

Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy oficjalnie sezon lotniczy. W tym roku impreza odbyła się w dnich 23-24 kwietnia na lotnisku Giże k/Olecka i połączyliśmy ją z amatorskimi zawodami mikrolotowymi.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie sezonu 2016 - zawody mikrolotowe

Spotkanie z USArmy

Od dłuższego czasu możemy na naszym niebie obserwować przelatujące maszyny armii amerykańskiej. Większość widziała je z daleka ale nie każdy miał możliwość obejrzeć je z bliska i porozmawiać z załogą. Naszemu koledze się to udało na lotnisku w Suwałkach.

Czytaj więcej: Spotkanie z USArmy

III piknik paralotniarski-podsumowanie

III Piknik paralotniarski pod nazwą "Widok z góry na Mazury" za nami.
W tym roku gościliśmy na nowym terenie również w granicach Skomacka Osady, udostępnionym nam przez Lasy Państwowe. Frekwencja wśród pilotów jak i gości była bardzo dobra. Oznacza to, że nasza impreza została zauważona w regionie.

Czytaj więcej: III piknik paralotniarski-podsumowanie

Mazury AirShow 2015 spontaniczny nalot na Giżycko

Kolejny czwarty już raz nasze Stowarzyszenie zorganizowało spontaniczny nalot na Giżycko po oficjalnym bloku pokazowym na Mazury AirShow. Warto przy okazji lotnictwa ciężkiego pokazać te najlżejsze, tymbardziej że nasze pokazanie się przy molo i plży zawsze spotyka się z miłym odbiorem. Machają nam wszyscy na ziemi a my chętnie odmachujemy :)

Czytaj więcej: Mazury AirShow 2015 spontaniczny nalot na Giżycko

Dworek Dębówko, spontaniczne spotkanie

W dniu 20.06.2015 r. w okolicach Bartoszyc, dokładnie w Dworku Dębówko spotkaliśmy się z latającymi kolegami. Przyjechał do nas Krzysiek Szewczyk z firmy EC Extreme oraz jego kolega, również Krzysiek z rodzinką z Gdyni, Darek i Wojtek Bógdał z Płocka, Norbert Nowicki, Romek Kupaj, Krzysiek Dubicki, Ewa i Tadeusz Żuralscy, Stasiek i Zygmunt z Bartoszyc i okolic, Daniel z Lidzbarka Warmińskiego no i oczywiście moja skromna osoba z Kętrzyna-Ostródy :)

Czytaj więcej: Dworek Dębówko, spontaniczne spotkanie

I zawody strzeleckie MSL

W dniu 13 czerwca (wcale nie pechowym) na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Ełku odbyły się pierwsze zawody strzeleckie naszego Stowarzyszenia. Dzięku uprzejmości kilku naszych członków pokazaliśmy jak łączyć ze sobą kilka pasji - tu latanie i strzelectwo.Czytaj więcej: I zawody strzeleckie MSL

Ugotowani TVN

Miło nam bardzo że lotnictwo lekkie ma takich ludzi jak nasz kolega z Giżycka Dominik Kaźmierczak. Nie dość że zgłosił się do Programu TVN Ugotowani z przeświadczeniem, że nie umie za dobrze gotować, to jeszcze go wygrał! GRATULACJE! Takiej atmosfery w tym programie nie było od dawna.


Czytaj więcej: Ugotowani TVN

Zakończenie sezonu 2014

W zeszłą sobotę nasze Stowarzyszenie zorganiozowało tradycyjne zakończenie sezonu lotniczego 2014. Trzeba było wykorzystać końcówkę pięknej, jesiennej pogody i spotkać się przed zimą n dłuższe, lotnicze pogaduchy :)Czytaj więcej: Zakończenie sezonu 2014

XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY

W dniach 26-28 września odbyły się w Łomży XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY. Impreza odbywa się cyklicznie co roku i skupia pilotów mikrolotowych z najbliższej okolicy. Nie mogło nas na niej zabraknąć.

Czytaj więcej: XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY

II piknik paralotniarski-podsumowanie

II Piknik paralotniarski za nami.
W tym roku BARDZO dopisała nam pogoda. Wielu niedowiarków nerwowo zerkało na prognozy i niebo, które jeszcze w piątek raczyło nas rzęsistym deszczem. My się jednak nie poddaliśmy i twardo stawiliśmy się w piątek wieczorem w dość silnym składzie na terenie pikniku. Rozbiliśmy obozowisko i przystąpiliśmy do integracji. Niektórzy spragnieni powietrza, tuż po ustaniu opadów, jeszcze tego samego dnia wzbili się w powietrze.

Czytaj więcej: II piknik paralotniarski-podsumowanie

Niech nauczą nas drzewa

"Niech nauczą nas drzewa" to projekt partnerski Grundtviga, w ramach którego w dniach 4-8 nasze stowarzyszenie było reprezentowane przez Andrzeja na wyjeździe do Czech.
Czytaj więcej: Niech nauczą nas drzewa