Zakończenie sezonu 2013 - podsumowanie

W dniach 12-13 października po raz kolejny zorganizowaliśmy zakończenie sezonu lotniczego 2013. Po raz drugi też rozegraliśmy zawody paralotniowe o puchar Pani Wójt gminy Star Juchy. Pogoda była znakomita. Przybyło sporo paralotniarzy a sobotnia impreza należała do jednej z najlepszych.

Pierwszych gości gospodarz czyli Andrzej witał już w piątek wieczorem. Pozostali dojeżdżali w sobotę przez cały dzień. Tym razem poza naszą paczką gościliśmy kolegów z Augustowa, Giżycka, Suwałk, Warszawy, Hajnówki i Kętrzyna.
Pogoda jak zwykle starała się nam spłatać psikusa. Wiał dość silny wiatr, który pod wieczór był coraz bardziej nierówny. Praktycznie każdy kto tego dnia wystartował, powinien dostać nagrodę za odwagę. W związku z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, w ramach II Zawodów Paralotniowych o puchar Pani Wójt gminy Stare Juchy, zostały rozegrane dwie konkurencje: tyczki "szybko-wolno" oraz slalom "ósemka" między pylonami. Po zawodach wszyscy uczestnicy zebrali się przy ognisku z którego przy szybko spadającej temperaturze przenieśliśmy się do ogrzanej kominkiem sali. Tam Pani Wójt wręczyła najlepszym pilotom zawodów pamiątkowe albumy oraz puchar za pierwsze miejsce, które w tym roku zdobył nasz kolega Andrzej Rosa. Drugie miejsce przypadło koledze z Augustowa Michałowi Chilmon a trzecie koledze z Suwałk Jankowi Kochanowskiemu. Po części oficjalnej przystąpiliśmy do tradycyjnego bankietu ze wszystkimi atrakcjami agroturystyki "Pod bocianim gniazdem". Były i tańce i śpiewy i gorąca sauna. Najwytrwalsi dotrwali do późnej nocy.
Niedziela przywitała nas jeszcze silniejszym wiatrem. Rano wystartowało tylko dwóch śmiałków. Silniejszego wiatru nie bał się za to wiatrakowiec, który kilka razy wzbijał się w powietrze.